Co robimy

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Badanie Stomatologiczne

Badanie stomatologiczne jest pierwszym i bardzo ważnym elementem profilaktyki stomatologicznej oraz całego procesu leczenia, włącznie z jego szczegółowym planowaniem.
W naszej Praktyce na badanie stomatologiczne składa się wiele elementów i procedur, które umożliwiają zapewnienie pacjentowi najwyższej jakości i najlepszej opieki.
Jako pierwszy zbierany jest bardzo szczegółowy wywiad medyczny. Badanie takie ma na celu sprawdzenie stanu zdrowia jamy ustnej i zębów. Niejednokrotnie konieczne jest użycie dodatkowych narzędzi jak na przykład: zgłębnika periodontologicznego, umożliwiającego ocenę głębokości kieszeni dziąsłowych lub kostnych, użycia indykatora płytki nazębnej czy wykonania zdjęć rentgenowskich.
 

Piaskowanie

Piaskowanie jest zabiegiem polegającym na usuwaniu z powierzchni zębów osadów i przebarwień, powstałych najczęściej na skutek spożywania dużej ilości kawy, herbaty, wina, palenia papierosów itd. Do zabiegu przeznaczone są specjalne urządzenia - piaskarki stomatologiczne. Specjalny proszek (dwuwęglan sodu) połączony ze strumieniem wody i powietrza wydostaje się z końcówki piaskarki pod odpowiednim ciśnieniem i kierowany jest na powierzchnie zębów.
W ten sposób szybko i bezboleśnie usuwane są osady, przebarwienia i płytka nazębna. Pozostawione powierzchnie zębów natychmiast są idealnie białe i gładkie, a uśmiech odzyskuje pełny blask.
 

Profilaktyka

Profilaktyka stomatologiczna ma na celu wdrażanie wszelkich działań zapobiegających powstawaniu lub rozwojowi chorób jamy ustnej oraz twardych tkanek zębów. Jest zarówno ważnym elementem dbałości o zdrowie jak i o estetykę i piękny uśmiech naszych Pacjentów. W naszej praktyce stomatologicznej, w trosce o szeroko rozumiane dobro pacjentów staramy się kierować maksymą łacińską: "Principiis obsta sero medicina paratur" czyli lepiej zapobiegać niż leczyć. Specjalnie opracowany szereg procedur i zabiegów zapewni pełną ochronę oraz najlepszą opiekę Państwu i Państwa rodzinom.
 

Skaling

Skaling jest zabiegiem polegającym na usunięciu twardych złogów nazębnych, czyli kamienia nazębnego. Kamień nazębny tworzy się na skutek mineralizacji płytki nazębnej; może być nad i poddziąsłowy. Jest przyczyną stanów zapalnych dziąseł i przyzębia, czego najczęstszymi objawami są zaczerwienienie i rozpulchnienie dziąseł, krwawienie dziąseł, nieprzyjemny zapach i nieświeży smak. Kamień stanowi też idealną bazę dla płytki bakteryjnej, co z kolei może prowadzić do poważniejszych problemów jak: próchnica zębów, paradontoza, obniżenie poziomu kości i odsłanianie korzeni zębów. Kamień nazębny w stanowi również idealną retencję dla wszelkiego rodzaju osadów i przebarwień nazębnych, co stanowczo obniża walory estetyczne uśmiechu! Dlatego bardzo ważne jest, aby regularnie, zgodnie z zaleceniami lekarza stomatologa wykonywać zabieg oczyszczania z kamienia nazębnego czyli skalingu.
© 2015 Stomatolodzy24.com.

Search